Завершилися парламентські слухання "Сучасний стан та актуальні завдання подолання наслідків Чорнобильської катастрофи"
КИЇВ, 8 квітня. (Олена Кривенко - УКРІНФОРМ). У Верховній Раді України завершилися парламентські слухання на тему "Сучасний стан та актуальні завдання подолання наслідків Чорнобильської катастрофи".
З метою вирішення актуальних завдань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи учасники парламентських слухань розробили ряд рекомендацій. Зокрема, Кабінету Міністрів України рекомендовано розглянути на засіданні уряду питання про стан виконання загальнодержавної програми подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2006-2010 роки, а також Закону України "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблоку цієї АЕС на екологічно безпечну систему", вжити заходів щодо їх виконання в повному обсязі та поінформувати Верховну Раду до 1 листопада 2009 року.
Під час підготовки проекту закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" передбачити, зокрема, збільшення видатків на медико-санітарне забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, доплати за роботу на радіоактивно забруднених територіях, здійснення індексації пенсій, призначених згідно із Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", відповідно до індексу інфляції та зростання цін, збільшення фінансування бюджету міста Славутич.
Рекомендовано також підготувати та подати до 31 липня 2009 року пропозиції щодо розгляду Верховною Радою України проектів законів України, які передбачені постановою Верховної Ради України від 18 квітня 2008 року "Про стан, заходи і перспективи подолання наслідків Чорнобильської катастрофи".
Учасники парламентських слухань також рекомендують забезпечити відповідно до законів України інформування Верховної Ради України та громадськості про дані дозиметричних паспортизацій із зазначенням очікуваних доз опромінення населення, про хід виконання робіт і реалізацію міжнародних проектів зі зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему. Ці та інші рекомендації увійшли до постанови.